Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
02.06.2009.

 

rodzina.jpg

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu dnia 5 czerwca 2009r. (tj. w piątek) o godz. 15.30 organizuje Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Domku Myśliwskim w Osieku.


Dla wszystkich uczestników spotkania przewidziane są: pieczenie kiełbasek przy ognisku, kawa, herbata i ciasto, zimne napoje i owoce. Ponadto przewidziane są liczne konkursy i zabawy dla dzieci oraz inne atrakcje.
 
Spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych
12.05.2009.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu realizując zadania zawarte w Powiatowym Programie Pomocy Dziecku i Rodzinie zorganizowało w dniu 30 kwietnia i 7 maja 2009r. spotkanie GRUPY WSPARCIA dla rodziców zastępczych. Tematem przewodnim był przebieg rozwoju emocjonalnego dziecka a oddziaływania rodzicielskie. Osobą prowadzącą była Beata Twarda – psycholog.

 
Projekt "Mogę - Potrafię - Teraz" oceniony pozytywnie
15.03.2009.

Projekt „Mogę - Potrafię - Teraz” oceniony pozytywnie W dniu 2 marca br. PCPR w Rawiczu otrzymało z WUP w Poznaniu informację o pozytywnej ocenie formalnej i merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu PO KL na rok 2009 pn. „Mogę – Potrafię - Teraz”. Wniosek ten został złożony w br. w ramach umowy podpisanej przez PCPR w Rawiczu z WUP w Poznaniu w dniu 17.09.2008r. w sprawie realizacji projektu systemowego w okresie od 1.07.2008r. do 31.12.2013r.

W bieżącym roku, na mocy Porozumienia na rzecz partnerskiej współpracy przy realizacji projektu w ramach Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zawartego w dniu 28.01.2009r., Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu (Lider projektu) realizuje projekt w partnerstwie z: Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bojanowie, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jutrosinie, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miejskiej Górce i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pakosławiu.

Projekt skierowany jest do 60 osób, w tym 30 osób niepełnosprawnych, 20 osób bezrobotnych i 10 usamodzielnianych wychowanków opuszczających rodziny zastępcze/ placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Założony całkowity koszt projektu wynosi 404.087,75zł, w tym 361.658,54zł - dotacja rozwojowa 42.429,21zł - wkład własny jst (gminy/powiat).

 
Spotkanie z mieszkańcami Gminy Pakosław
02.03.2009.
obraz_003.jpgPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pakosławiu i Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego" w Pakosławiu w ramach Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, zorganizowali w dniu 24.02.2009 roku o godzinie 13.00 spotkanie z mieszkańcami Gminy Pakosław. Spotkanie odbyło się w Sali Narad Urzędu Gminy Pakosław i wzięło w nim udział około 60 mieszkańców tej Gminy.
Czytaj
 
Spotkanie dot. ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych
12.02.2009.

PCPR w Rawiczu wraz z OPS w Pakosławiu zaprasza w dniu 24 lutego br. o godz. 13.00 na spotkanie dotyczące ULG I UPRAWNIEŃ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA DOTACJI ZE ŚR. PFRON. 

Czytaj
 
Nominacja do nagrody "Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym"
19.06.2008.

Powiat Rawicki znalazł się wśród 4 powiatów Wielkopolski nominowanych przez Najwyższą Kapitułę „Orderu Radości" Stowarzyszenia Kulturalnego im. Praksedy Lemańskiej do nagrody „Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym" za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych w naszym regionie. W najbliższym czasie nastąpi wizytacja powiatu rawickiego przez Kapitułę, podczas której zostaną zaprezentowane dotychczasowe osiągnięcia ułatwiające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w powiecie, a także planowane inicjatywy na rzecz potrzebujących.

 
Szkolenia dla rodzin zastępczych
19.06.2008.

obraz_002W dniu 17 czerwca 2008r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu rozpoczęło się bezpłatne szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze. Kurs szkoleniowy prowadzą mgr Bogumiła Umławska - kierownik d/s pomocy środowiskowej w PCPR w Rawiczu i mgr Iwona Balbus - pedagog Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej ,,Mały Dworek'' w Łaszczynie, trenerzy Programu PRIDE. Program został zatwierdzony decyzją Nr DPS.VI.077/WB/28/01 z dnia 5.11.2001r.przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz decyzją Nr DPS-V-5122-20-WB/04 z dnia 15.07.2004r.przez Ministerstwo Polityki Społecznej.

Czytaj
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - relacja
18.06.2008.

rodziny2W dniu 7 czerwca 2008r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu zorganizowało piknik z okazji DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Emilii i Zbigniewa Kuźnia w Domaradzicach, wzięło w niej udział około 100 osób. Pieczenie kiełbasek przy ognisku, jazda w siodle w gospodarstwie Państwa Iwony i Jacka Olejnickich w Osieku, przejażdżki bryczkami do leśniczówki i qładami po piaszczystym torze oraz wspólne śpiewanie - KARAOKE były dla dzieci i ich opiekunów okazją do wspaniałej zabawy. Konwersacje z psychologiem i pedagogiem dały rodzinom zastępczym możliwość uzyskania porad i wsparcia, a spędzony czas przy kawie i słodkich wypiekach możliwość do wymiany doświadczeń. Spotkanie zrealizowano w ramach Powiatowego Programu Pomocy Dziecku i Rodzinie.

Czytaj
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Zaproszenie
29.05.2008.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu z okazji  "Dnia Rodzicielstwa Zastępczego", który obchodzony jest dn. 30 maja, już po raz kolejny organizuje „PIKNIK" - spotkanie dla rodzin zastępczych z terenu powiatu rawickiego i przebywających w nich dzieci.   Tym razem spotkanie odbędzie się dn. 7 czerwca 2008r. (tj. w sobotę), o godz. 14.30 w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Emilii i Zbigniewa KUŹNIA w Domaradzicach. Dla wszystkich uczestników spotkania przewidywane są liczne atrakcje, m. in.:

- grillowanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku,
- „małe, słodkie co nieco" przy zimnych napojach, herbacie i kawie,
- przejażdżki quadami, końmi i bryczkami,
- różnorodne propozycje konkursów i zabaw dla dzieci,
- wspólne śpiewanie- KARAOKE.

To wspólne spędzenie czasu ma być dla rodziców zastępczych okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia, a dla dzieci okazją, do zabawy, która chociaż trochę pozwoli im zapomnieć o ich trudnej sytuacji. PCPR zaprasza również osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym. Będą mogli się tam spotkać i porozmawiać z pracownikami PCPR i osobami, które pełnią rolę rodziców zastępczych.

 
SPOTKANIE KARNAWAŁOWE DLA DZIECI
28.01.2008.

karnawal_1.jpgW dniu 25 stycznia 2008r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu zorganizowało SPOTKANIE KARNAWAŁOWE DLA DZIECI z rodzin zastępczych, Powiatowej Placówki Opiekuńczej, Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Mały Dworek" w Łaszczynie oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Wsparcia Dziennego w Rawiczu. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Rawiczu, wzięło w nim udział 60 dzieci wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Powiatu Rawickiego Pan Zdzisław Maćkowiak.

Spektakl teatralny „Baśń o dwunastu braciach", konkursy, niespodzianki, loteria fantowa i dyskoteka dla dzieci była okazją do wspaniałej zabawy, a spędzony czas przy kawie dał rodzicom zastępczym możliwość do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

Spotkanie zrealizowano w ramach Powiatowego Programu Pomocy Dziecku i Rodzinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorującym naszą imprezę, w tym :

  • Zenonowi Jankowiakowi „Sklep Rodzinny" - Rawicz,
  • Czesławowi Kaczanowi - Hurtownia Ogólnospożywcza „ KAMA" - Łaszczyn,
  • Firmie „GIERLIK" Sp. Zoo Art. biurowe i papiernicze - Rawicz,
  • Stefanii Dulat - Sklep z artykułami  szkolnymi i biurowymi - Rawicz

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla wszystkich rodzin, które pomogły w przygotowaniu poczęstunku oraz Stowarzyszeniu Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce za zorganizowanie dowozu dzieci z placówek.

 

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 40