Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Aktualnosci
Aktualnosci
KONKURS PLASTYCZNY pn. NAMALUJ NASZ ŚWIAT...(...)" - UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD
19.11.2013.
W miniony piatek 15 listopada br. w Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz rozdanie dyplomów i nagród przyznanych w konkursie plastycznym pn. „NAMALUJ NASZ ŚWIAT... NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”.Konkurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego” w Pakosławiu (Organizator), organizacje pozarządowe z terenu powiatu rawickiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu (Partnerzy).
Czytaj
 
Konkurs plastyczny "Namaluj nasz świat..." - ogłoszenie wyników
12.11.2013.

 W dniu 7 listopada 2013r. komisja konkursowa wybrała laureatów konkursu plastycznego pn." Namaluj nasz świat...niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży".  Zwycięzców i wszystkich sympatyków konkursu zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród w dniu 15 listopada 2013r. (piątek), Muzeum Ziemii Rawickiej w Rawiczu.

W załączeniu protokół prac komisji konkursowej wraz z listą laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace.  

Protokół....

 

 
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rawiczu
13.09.2013.
W dniu 12 września 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) przy Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. W trakcie rozbudowy i modernizacji budynku ZOL, w zakresie zadania "Budowa szybu dźwigowego, zakup i montaż dźwigu" (winda), zostały wykorzystane środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Kwotę 73.836,63zł PFRON przekazał na ten cel Powiatowi Rawickiemu w ramach realizacji Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II Obszar B: likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.      
 
KONKURS PLASTYCZNY - NAMALUJ NASZ ŚWIAT ...
11.09.2013.
Stowarzyszenie "Wsparcie dla ka dego" w Pakosławiu zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów terenu powiatów: rawickiego, gostyńskiego, leszczyńskiego oraz krotoszyńskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "Namaluj Nasz Świat...niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży".
plakat.jpg
Czytaj
 
POWIATOWY DZIEŃ INTEGRACJI 2013
10.09.2013.

W dniu 7 września 2013r. po raz kolejny Powiat Rawicki obchodził Powiatowy Dzień Integracji  (PDI).  Tegoroczna impreza odbyła się nad „Balatonem” w Miejskiej Górce. Motywem przewodnim PDI jest integracja społeczeństwa lokalnego oraz promocja twórczości osób niepełnosprawnych.


Czytaj
 
Plenerowa impreza integracyjna 2013 r.
10.09.2013.
integracja2013.jpg
 
Program Aktywny samorząd 2013 r. Moduł I Obszar A, B i C
30.06.2013.

pfron_logo.jpg 

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową

   

Obszar A – likwidacja bariery transportowej:

  • Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
  • Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:

  • Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:

  • Zadanie 1 - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
  • Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, (co najmniej na III poziomie jakości).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu informuje, że przystępuje w roku bieżącym do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie: Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w obszarach A (zadanie 1 i 2), B (zadanie 1 i 2), C (zadanie 1, 2, 3 i 4).

Czytaj
 
Program "Aktywny samorząd" 2013 r.- Moduł I Obszar D
30.05.2013.

pfron_logo.jpgProgram „Aktywny samorząd” 2013r. Moduł I Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu informuje, że przystępuje w roku bieżącym do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie: Moduł I Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.
Czytaj
 
WIELKOPOLSKI InfoBus EFS
29.05.2013.

W ramach kampanii informacyjno-promocyjnej Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS)  i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) pn. „Wielkopolski InfoBus EFS”,  Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje w Rawiczu w dniu 06 czerwca 2013r.  mobilny punkt informacyjny o komponencie regionalnym  POKL, współfinansowany w ramach EFS.

W „Wielkopolskim InfoBusie EFS” pracownicy WUP w Poznaniu udzielać będą informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia dofinansowania na realizację projektów w ramach komponentu regionalnego POKL dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, planujących założenie własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorców, szkół i placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych.

Akcja promocyjna obejmuje również quizy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży związane z tematyką Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy!

(sporządzono na podstawie informacji Wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu).

 
Weź udział w programie korekcyjno  edukacyjnym dla sprawców przemocy.
09.05.2013.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu prowadzi nabór do udziału w programie korekcyjno–edukacyjnym dla sprawców przemocy domowej.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do siedziby PCPR w Rawiczu, ul. Dąbrowskiego 2 , 63-900 Rawicz od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00–15.00 lub  telefonicznie pod nr 65 546 43 33.

Jeśli masz problem z kontrolą swojej złości,

a swoich bliskich poniżasz, wyśmiewasz,

ubliżasz i grozisz im, sprawiasz cierpienie,

zadajesz im ból fizyczny, tracisz panowanie

nad sobą …


Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 93