Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Aktualnosci
Aktualnosci
Orzekanie o niepełnosprawności i dofinansowania z PFRON
16.05.2014.
Informujemy, że w okresie od 19 maja 2014r. 30 maja 2014r. na terenie Gminy Bojanowo, odbędą się spotkania prowadzone przez  pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu oraz Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rawiczu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Bojanowo zainteresowanych tematyką orzekania o niepełnosprawności, uzyskaniem stopnia niepełnosprawności oraz realizacją zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Czytaj
 
Program Aktywny samorząd 2014r.  Moduł I
30.04.2014.

pfron_logo.jpg

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu informuje o rozpoczęciu realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie: Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w obszarach A (zadanie 1 i 2), B (zadanie 1 i 2), C (zadanie 1, 2, 3 i 4), D.

 

Czytaj
 
"Drzwi otwarte" ROEFS w Lesznie
11.03.2014.

Planujesz pozyskać środki na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, lecz nie wiesz od czego zacząć? Chciałbyś napisać projekt ale potrzebujesz fachowej pomocy przy wypełnieniu wniosku o dotacje? Odwiedź 13 marca  Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie  przy Centrum PISOP  i weź udział w Drzwiach Otwartych Regionalnego Ośrodka EFS w Lesznie.  

 Będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z pomocy Specjalistek ds. informacji.

Czytaj
 
Program Aktywny samorząd 2014r.  Moduł II pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.
07.03.2014.

 

pfron_logo.jpg

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu informuje o rozpoczęciu realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie: Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Czytaj
 
Kampania wspierająca osoby głuche i niedosłyszące.
07.02.2014.
Na prośbę Rzeszowskiego Klubu Sportowego Głuchych z siedzibą w Rzeszowie ul. Langiewicza 22 przekazujemy informację o projekcie pn.  Krajowa kampania informacyjno-promocyjna wspierająca osoby głuche i niedosłyszące w powrocie na rynek pracy i jako wartościowych pracowników.
Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna działanie 1.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej Klubu http://glusitv.pl/rownosc/
 
Średnie miesięczne wydatki na utrzymanie dziecka w POW w Łaszczynie w 2014r.
07.02.2014.
W Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z dnia 14 stycznia 2014r. pod pozycją 280 zostało opublikowane zarządzenie nr 1/14 Starosty Rawickiego z dnia 13 stycznia 2014r. w sprawie ustalenia średnich miesięcznych wydatków na utrzymanie dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Mały Dworek" w Łaszczynie w 2014 roku. Nowy koszt: 3.960zł miesięcznie - obowiązuje od dnia 01 lutego 2014r.
 
Program wyrównywania różnic między regionami II w roku 2014 - zaproszenie do składania wniosków.
07.02.2014.
pfron_logo.jpgRada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że zatwierdziła Program wyrównywania różnic między regionami II na rok 2014. Dofinansowaniem ze środków przeznaczonych na realizację programu będzie obejmowało 7 obszarów.
Czytaj
 
Terapia uzależnień - rawicki oddział dzienny.
03.02.2014.
Druga rocznica działania Poradni Leczenia Uzależnień/Oddziału Dziennego Uzależnień w Rawiczu była okazją do podsumowania i promocji dotychczasowych działań poradni. Z pomocy psychologa, psychoterapeuty i psychiatry można skorzystać bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, bez konieczności posiadania skierowania. Terapia prowadzona jest w systemie indywidualnym i grupowym, z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Specjaliści - terapeuci oprócz terapii osób uzależnionych, zajmują się pomocą członkom ich rodzin w zmotywowaniu do podjęcia terapii, w zrozumieniu czym są destrukcyjne zachowania, jak sobie z nimi radzić oraz w sposób bezpieczny zadbać o siebie i ważne dla siebie osoby, zapewniając całkowitą anonimowość oraz dyskretne warunki prowadzonej rozmowy.
 
Spotkanie odbyło się w dniu 30 stycznia 2014r. w siedzibie poradni, tj. w Centrum Pielęgniarsko-Opiekuńczym w Rawiczu, ul. Grota Roweckiego 9k.
Informacje i kontakt dostępne pod numerem telefonu 65 5454873 i na stronie www.nzozcentrum.com.pl  
 
Zasłużeni dla Powiatu Rawickiego 2014
21.01.2014.
W dniu 17 stycznia 2014r., w ramach obchodów 15 - lecia Samorządu Powiatu Rawickiego, tytułem "Zasłużony dla Powiatu Rawickiego" uhonorowano m.in. organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie powiatu rawickiego: Stowarzyszenie Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Razem Raźniej w Bojanowie”, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Jutrosinie oraz Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce. Nagrodę indywidualną otrzmała p. Renata Błaszczyszyn - Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu.
Tytuł przyznała Rada Powiatu Rawickiego.
 
KOLĘDA DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20.12.2013.

W dniu 19.12.2013 r. w Restauracji „Maria” w Dębnie Polskim odbyło się Spotkanie Gwiazdkowe pn. "Kolęda do Świętego Mikołaja”, którym  uczestniczyło 200 osób, w tym 130 dzieci z terenu powiatu rawickiego. Imprezę uświetniało widowisko artystyczno – rozrywkowe w wykonaniu The Clown Circus Show Ruphert &Rico. Dzięki wspaniałej dekoracji sali oraz aranżacji zabaw dla dzieci i opiekunów spotkanie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń. Dzieci odwiedził także Święty Mikołaj, który wręczył słodkie prezenty. Życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim uczestnikom zabawy złożył obecny na spotkaniu p. Zygmunt Wolny - Starosta Rawicki.

Spotkanie zorganizowane przez PCPR w Rawiczu w ramach realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2012-2014 oraz Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2006 – 2014.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 93