Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie - edycja 2015
12.08.2015.
Wzorem lat ubiegłych PCPR w Rawiczu realizuje program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Tegoroczną edycję programu planuje się zrealizować w okresie od 06.08.2015r. do 18.12.2015 r.
Program realizowany jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Rawickim na lata 2012-2016.
Czytaj
 
Majówka rodzin zastępczych
26.05.2014.

W dniu 23 maja 2014 r. po raz kolejny tut. Centrum zorganizowało obchody Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku majówka w „Orłowym Grodzie” w Chojnie  zgromadziła około 80 osób -  rodziców zastępczych wraz z dziećmi. Wśród wielu atrakcji i konkursów, w których brały udział zarówno dzieci jak i całe rodziny, największą popularnością cieszyły się: konkurs rysunkowy i karaoke. Dużą niespodzianką dla wszystkich był koncert muzyki ludowej w wykonaniu rodzeństwa Karoliny, Kasi, Pawła oraz Kacpra. 

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy wszystkim Rodzinom Zastępczym oraz Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI  w Golejewie.

Majówka odbyła się w ramach Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2012-2014 w Powiecie Rawickim.

 
"Drzwi otwarte" ROEFS w Lesznie
11.03.2014.

Planujesz pozyskać środki na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, lecz nie wiesz od czego zacząć? Chciałbyś napisać projekt ale potrzebujesz fachowej pomocy przy wypełnieniu wniosku o dotacje? Odwiedź 13 marca  Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie  przy Centrum PISOP  i weź udział w Drzwiach Otwartych Regionalnego Ośrodka EFS w Lesznie.  

 Będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z pomocy Specjalistek ds. informacji.

Czytaj
 
Kampania wspierająca osoby głuche i niedosłyszące.
07.02.2014.
Na prośbę Rzeszowskiego Klubu Sportowego Głuchych z siedzibą w Rzeszowie ul. Langiewicza 22 przekazujemy informację o projekcie pn.  Krajowa kampania informacyjno-promocyjna wspierająca osoby głuche i niedosłyszące w powrocie na rynek pracy i jako wartościowych pracowników.
Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna działanie 1.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej Klubu http://glusitv.pl/rownosc/
 
Terapia uzależnień - rawicki oddział dzienny.
03.02.2014.
Druga rocznica działania Poradni Leczenia Uzależnień/Oddziału Dziennego Uzależnień w Rawiczu była okazją do podsumowania i promocji dotychczasowych działań poradni. Z pomocy psychologa, psychoterapeuty i psychiatry można skorzystać bezpłatnie w ramach umowy z NFZ, bez konieczności posiadania skierowania. Terapia prowadzona jest w systemie indywidualnym i grupowym, z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Specjaliści - terapeuci oprócz terapii osób uzależnionych, zajmują się pomocą członkom ich rodzin w zmotywowaniu do podjęcia terapii, w zrozumieniu czym są destrukcyjne zachowania, jak sobie z nimi radzić oraz w sposób bezpieczny zadbać o siebie i ważne dla siebie osoby, zapewniając całkowitą anonimowość oraz dyskretne warunki prowadzonej rozmowy.
 
Spotkanie odbyło się w dniu 30 stycznia 2014r. w siedzibie poradni, tj. w Centrum Pielęgniarsko-Opiekuńczym w Rawiczu, ul. Grota Roweckiego 9k.
Informacje i kontakt dostępne pod numerem telefonu 65 5454873 i na stronie www.nzozcentrum.com.pl  
 
Zasłużeni dla Powiatu Rawickiego 2014
21.01.2014.
W dniu 17 stycznia 2014r., w ramach obchodów 15 - lecia Samorządu Powiatu Rawickiego, tytułem "Zasłużony dla Powiatu Rawickiego" uhonorowano m.in. organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie powiatu rawickiego: Stowarzyszenie Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Razem Raźniej w Bojanowie”, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Jutrosinie oraz Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce. Nagrodę indywidualną otrzmała p. Renata Błaszczyszyn - Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu.
Tytuł przyznała Rada Powiatu Rawickiego.
 
KOLĘDA DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20.12.2013.

W dniu 19.12.2013 r. w Restauracji „Maria” w Dębnie Polskim odbyło się Spotkanie Gwiazdkowe pn. "Kolęda do Świętego Mikołaja”, którym  uczestniczyło 200 osób, w tym 130 dzieci z terenu powiatu rawickiego. Imprezę uświetniało widowisko artystyczno – rozrywkowe w wykonaniu The Clown Circus Show Ruphert &Rico. Dzięki wspaniałej dekoracji sali oraz aranżacji zabaw dla dzieci i opiekunów spotkanie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń. Dzieci odwiedził także Święty Mikołaj, który wręczył słodkie prezenty. Życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim uczestnikom zabawy złożył obecny na spotkaniu p. Zygmunt Wolny - Starosta Rawicki.

Spotkanie zorganizowane przez PCPR w Rawiczu w ramach realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2012-2014 oraz Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2006 – 2014.

 
KONKURS PLASTYCZNY pn. NAMALUJ NASZ ŚWIAT...(...)" - UROCZYSTOŚĆ ROZDANIA NAGRÓD
19.11.2013.
W miniony piatek 15 listopada br. w Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz rozdanie dyplomów i nagród przyznanych w konkursie plastycznym pn. „NAMALUJ NASZ ŚWIAT... NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”.Konkurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego” w Pakosławiu (Organizator), organizacje pozarządowe z terenu powiatu rawickiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu (Partnerzy).
Czytaj
 
Konkurs plastyczny "Namaluj nasz świat..." - ogłoszenie wyników
12.11.2013.

 W dniu 7 listopada 2013r. komisja konkursowa wybrała laureatów konkursu plastycznego pn." Namaluj nasz świat...niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży".  Zwycięzców i wszystkich sympatyków konkursu zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród w dniu 15 listopada 2013r. (piątek), Muzeum Ziemii Rawickiej w Rawiczu.

W załączeniu protokół prac komisji konkursowej wraz z listą laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace.  

Protokół....

 

 
Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rawiczu
13.09.2013.
W dniu 12 września 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) przy Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. W trakcie rozbudowy i modernizacji budynku ZOL, w zakresie zadania "Budowa szybu dźwigowego, zakup i montaż dźwigu" (winda), zostały wykorzystane środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Kwotę 73.836,63zł PFRON przekazał na ten cel Powiatowi Rawickiemu w ramach realizacji Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II Obszar B: likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.      
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 40